I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ,  ( 18. II. 2024 )

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie :

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym , jak i ludzkim.

Jako modlitwę w powyższej intencji papieskiej można zaproponować wiernym odmawiany wspólnotowo lub indywidualnie Anioł Pański  ….

Jezus był kuszony przez Szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Oto słowo Pańskie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy :

Czwartek : KATEDRY ŚW. PIOTRA, APOSTOŁA,  święto

1. Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości.

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…

Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

Na początku tej Mszy Świętej przeprośmy Boga za to, że nie zawsze pamiętamy, że nasze zbawienie przyszło przez krzyż.

2. Bóg zapłać  wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, za ofiary na rzecz parafii przelewane na parafialne konto ( 67 1240 3998 1111 0011 0263 1787 ).

3. Bóg zapłać za ofiary na remont WSD. A także na pomoc dla Ukrainy.

4. Za tydzień w niedzielę  po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy ; Ad gentes ;.

5. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę po mszach św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. Wspólnie dla Kamili, zostań dawcą szpiku. Niedziela 3 marca od godz. 8.30 – 13.00, salka parafialna w Lnianie. Zapraszamy wszystkich!!! I, Ty możesz być Jej bohaterem!!! Fundacja DKMS.

7. Za tydzień w niedzielę od godz. 8.30 – 13.00 będzie można oddać krew przy świetlicy wiejskiej w Lnianie. Kolejne terminy oddawania : 16.06.24. , 29.09.24. , 08.12.24.

8. Zmarła śp. Teresa Szwarc z Lniana, lat 74. Różaniec św. za śp. Teresę w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Pogrzeb śp. Teresy w środę o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

Polecamy czasopismo Pielgrzym i W rodzinie.

– Biuro parafialne czynne przed i po każdej mszy św.

– Składamy Najlepsze Życzenia Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

– Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękuję szczególnie tym którzy zabierają śmieci do domu.

– Zachęcam bardzo gorąco wszystkich chłopców do zostania ministrantami, a dziewczynki do czytania pisma świętego i śpiewania psalmów.

– Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni.

– W naszej  parafialnej toalecie woda i światło wyłączają się automatycznie.

– Proszę o zapoznawanie się z intencjami na stronie internetowej parafii lub w gablotce.

Odpust Parafialny w następujących latach przygotowują :

2024 – Lnianek i Mszano

2025 –  Warszawa, Wętfinek