IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ,   ( 21. IV. 2024 )

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie :

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja , jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

Jako modlitwę w powyższej intencji papieskiej można zaproponować wiernym odmawiany wspólnotowo lub indywidualnie Królowo Nieba ….

Jezus jest dobrym pasterzem

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Oto słowo Pańskie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy :

Wtorek : ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski, uroczystość

Środa : Św. Jerzego , męczennika,

Czwartek : ŚW. MARKA, EWANGELISTY, święto

1. Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

Na początku tej Eucharystii stańmy przed Dobrym Pasterzem w szczerości serc i przeprośmy Go za wszelkie słabości i przewinienia, które obciążają nasze sumienia.

2. Bóg zapłać  wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, za ofiary na rzecz parafii przelewane na parafialne konto ( 67 1240 3998 1111 0011 0263 1787 ).

3. Tydzień modlitw o powołania  od 21 – 27 IV.

4. W wtorek imieniny papieża Franciszka w dniu św. Jerzego ( Jerzy Mariusz Bergoglio ).

5. Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie w tym tygodniu będzie od rodziny Motyka do rodziny Plak, na ulicy Wyzwolenia od rodziny Nica do rodziny Toplińska ul. Słoneczna.

6. Spowiedź dla dzieci i rodziców do komunii św. w wtorek 30 kwietnia klasa III a, o godz. 15.00 , klasa III b,  o godz. 16.00.

7. W środę o godz. 15.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii.

8. Nasza parafia organizuje konkurs piosenki religijnej o tematyce św. Jana Pawła II z okazji 25. rocz. pobytu w diecezji pelplińskiej. Konkurs odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00 w naszym kościele. Zapraszam serdecznie małych i dużych.

9. Kolejne terminy oddawania : 16.06.24. , 29.09.24. , 08.12.24.

Polecamy czasopismo Pielgrzym i W rodzinie.

– Biuro parafialne czynne przed i po każdej mszy św.

– Składamy Najlepsze Życzenia Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

– Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękuję szczególnie tym którzy zabierają śmieci do domu.

– Zachęcam bardzo gorąco wszystkich chłopców do zostania ministrantami, a dziewczynki do czytania pisma świętego i śpiewania psalmów.

– Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni.

– W naszej  parafialnej toalecie woda i światło wyłączają się automatycznie.

– Proszę o zapoznawanie się z intencjami na stronie internetowej parafii lub w gablotce.

Odpust Parafialny w następujących latach przygotowują :

2024 – Lnianek i Mszano

2025 –  Warszawa, Wętfinek