III NIEDZIELA WIELKANOCNA ,   ( 14. IV. 2024 )

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie :

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja , jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

Jako modlitwę w powyższej intencji papieskiej można zaproponować wiernym odmawiany wspólnotowo lub indywidualnie Królowo Nieba ….

Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.

A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»

Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.

Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.

I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».

Oto słowo Pańskie.

1. Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej…

Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji.

Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

Przepraszajmy Go teraz razem z uczniami, za to że bardzo często nie rozpoznajemy zmartwychwstałego Jezusa na drodze naszego życia.

2. Bóg zapłać  wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, za ofiary na rzecz parafii przelewane na parafialne konto ( 67 1240 3998 1111 0011 0263 1787 ).

3. Tydzień Biblijny od 14 – 20 IV.

4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie w tym tygodniu będzie od rodziny Chwarszczyńskich do rodziny Minikowskich, na ulicy Wyzwolenia od rodziny Bonna do rodziny Szmit.

6. Spowiedź dla dzieci i rodziców do komunii św. w wtorek 30 kwietnia klasa III o godz. 15.00 , klasa III b  o godz. 16.00.

7. W środę o godz. 15.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii.

8. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 , spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!!!

9. Nasza parafia organizuje konkurs piosenki religijnej o tematyce św. Jana Pawła II z okazji 25. rocz. pobytu w diecezji pelplińskiej. Konkurs odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00 w naszym kościele. Zapraszam serdecznie małych i dużych. Szczegóły regulaminu będą podane za tydzień.

10. Kolejne terminy oddawania : 16.06.24. , 29.09.24. , 08.12.24.

Polecamy czasopismo Pielgrzym i W rodzinie.

– Biuro parafialne czynne przed i po każdej mszy św.

– Składamy Najlepsze Życzenia Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

– Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękuję szczególnie tym którzy zabierają śmieci do domu.

– Zachęcam bardzo gorąco wszystkich chłopców do zostania ministrantami, a dziewczynki do czytania pisma świętego i śpiewania psalmów.

– Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni.

– W naszej  parafialnej toalecie woda i światło wyłączają się automatycznie.

– Proszę o zapoznawanie się z intencjami na stronie internetowej parafii lub w gablotce.

Odpust Parafialny w następujących latach przygotowują :

2024 – Lnianek i Mszano

2025 –  Warszawa, Wętfinek