V NIEDZIELA WIELKANOCNA   ( 15. V. 2022 )

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie :

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Jako modlitwę w powyższej intencji papieskiej można zaproponować wiernym odmawiany wspólnotowo lub indywidualnie Królowo Nieba  ….

Przykazanie nowe daję wam

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

Oto słowo Pańskie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy :

Poniedziałek : ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski, uroczystość

1. Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem.

Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.

Aby owoce płynące z Eucharystii były jak najlepsze, uznajmy przed Bogiem naszą grzeszność, abyśmy mogli godnie pochylić się nad tajemnicami naszego zbawienia.

2. Bóg zapłać  wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, za ofiary na rzecz parafii przelewane na parafialne konto ( 67 1240 3998 1111 0011 0263 1787 ).

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

4. Nabożeństwa majowe w łączności z mszą św.

5. WEEKEND DLA NARZECZONYCH Z NAUKĄ TAŃCA W  SIEROSŁAWIU  K. DRZYCIMIA 15 – 17 .07. 2022. ZGŁOSZENIA www.dobry-poczatek.pl, liczba miejsc ograniczona.

UWAGA!!! ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

PIEŚNI MARYJNEJ Z OKAZJI 100 – LECIA

NASZEJ PARAFII ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA

W SOBOTĘ O GODZ. 10.00 W KOŚCIELE!!!

– Polecamy czasopisma Pielgrzym, Mały Pielgrzym i W rodzinie.

– Biuro parafialne czynne przed i po każdej mszy św.

– Składamy Najlepsze Życzenia Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

– Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękuję szczególnie tym którzy zabierają śmieci do domu.

– Zachęcam bardzo gorąco wszystkich chłopców do zostania ministrantami, a dziewczynki do czytania pisma świętego i śpiewania psalmów.

– Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni.

– W naszej  parafialnej toalecie woda i światło wyłączają się automatycznie.

– Proszę o zapoznawanie się z intencjami na stronie internetowej parafii lub w gablotce.

Odpust Parafialny w następujących latach przygotowują :

2022 – 100 lecie parafii – cała parafia

— Milczewska Magdalena

–Wudzyńska Anna

SOBOTA 28.05.2022, GODZ. 11.00

ul. Świerkowa, Sportowa i Leśna  :

– Witak Agnieszka

– Felczykowska Barbara