I NIEDZIELA ADWENTU  ( 28. XI. 2021 )

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie :

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Jako modlitwę w powyższej intencji papieskiej można zaproponować wiernym odmawiany wspólnotowo lub indywidualnie Anioł Pański ….

Oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. a gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Oto słowo Pańskie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy :

Wtorek : ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

Czwartek : Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sobota : Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

1. Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszym dniu świątecznym roku kościelnego. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, w którym w sposób szczególny nastawieni jesteśmy na kolejne przyjście naszego Mistrza i Pana: Jezusa Chrystusa.

Raz już to przyjście miało miejsce, miało ono wymiar historyczny, kiedy Jezus przyjął ciało z Najświętszej Maryi Panny i za sprawą Ducha Świętego narodził się jako człowiek w Betlejem.

Drugie przyjście Jezusa, na które czekamy, będzie miało wymiar eschatologiczny – po raz drugi Chrystus przyjdzie przy końcu czasów, aby dokonać sądu nad światem.

Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale abyśmy z niegasnącymi światłami wiary i rozpasanymi biodrami, czekali na Pana.

Za wszelkie słabości, grzechy i zaniedbania przeprośmy Boga na początku tej Mszy Świętej.

2. Bóg zapłać  wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, za ofiary na rzecz parafii przelewane na parafialne konto ( 67 1240 3998 1111 0011 0263 1787 ).

3. Rozpoczęliśmy Adwent, radosny czas na oczekiwanie Pana.  Roraty w naszym kościele w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki  o godz. 7.15 rano. Po mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci na śniadanie.

4. Można nabyć świece wigilijne, a za tydzień także  poświęcony wigilijny opłatek.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.00.

6. W piątek Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.

7. W sobotę Dzień Modlitw za Bezrobotnych.

8. Dziś w  niedzielę przy świetlicy wiejskiej od godz. 8.30 – 13.00, można oddać krew. Zapraszam wszystkich.

9. Za tydzień w niedzielę XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

10. Zmarła śp. Bożena Pociot z Jędrzejewa, lat 84. Różaniec św. za śp. Bożenę we wtorek o godz. 17.00. i w środę o godz. 17.30. Pogrzeb śp. Bożeny we czwartek o godz. 14.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

– Polecamy czasopisma Pielgrzym, Mały Pielgrzym i W rodzinie.

– Biuro parafialne czynne przed i po każdej mszy św.

– Składamy Najlepsze Życzenia Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

– Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękuję szczególnie tym którzy zabierają śmieci do domu.

– Zachęcam bardzo gorąco wszystkich chłopców do zostania ministrantami, a dziewczynki do czytania pisma świętego i śpiewania psalmów.

– Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni.

– W naszej  parafialnej toalecie woda i światło wyłączają się automatycznie.

– Proszę o zapoznawanie się z intencjami na stronie internetowej parafii lub w gablotce.

Odpust Parafialny w następujących latach przygotowują :

2021 – Kościelna, Długa, Krótka i za torami pod Wętfie

2022 – 100 lecie parafii – cała parafia